069 700 3337 Kërko

https://www.ascad.org
069 700 3337
Komplikacione te Fillers

Rritja e popullaritetit të proceduravete dermatologjise kozmetike,ben qe gjithashtu te rritet numri më të madh i komplikimeve nga këto procedura.Prandaj per te shmangur sa me shum...

Piling Kimik

Lëkura e njeriut perjeton ndryshime gjate viteve, sidomos në fytyrë. Mjedisi jashtem,ndotja e ambjentit,produktet kozmetike jo cilesore dhe te duhurat,shprehite e fytyrës kontribu...

Laserat Kirurgjikal

Per rinimin e lekures perdoret ne menyre ablative apo jo ablative, fraxional apo jo fraxional duke shkaktuar nje zhveshje te epidermes dhe rimodelim te kolagjenit ne shtresen e dermes duke rinuar pamj...

Epilimi i Qimeve me Laser

Nëse keni qime në buzën e siperme-mustaqe,mjeker,gushe,favorite, në sqetulla, këmbe, ose shpine, është e sigurt që do të kaloni shumë kohë duke u...

Botox & Fillers ,Cfare jane dhe pse perdoren?

Pak histori për Botox Botox përdoret në mënyrë të sigurt nga mjekët prej më shumë se 20 vjetësh në trajtimin e disa çrregullimeve si spaz...

Cfare eshte Fryrja e Buzeve

Fryrja e buzeve apo "lip augmentation" eshte nje procedure dermokozmetike qe ju mundeson buze me te plota e me te mbushura!Substanca qe perdoret ne kete procedure eshte Acidi Hyaluronic i prodhuar sin...

Dermatologji Kozmetike


Akne Vulgaris

Aknet jane nje problem shume I madh sidomos I moshes se adoleshences ku rreth 89 %  e tyre kane akne.Por si ti japim nje zgjidhje me te mire ketij problemi qe eshte folur e vazhdon te f...

Akne Rosacea

Rosacea është një sëmundje e zakonshme e lëkurës. Shpesh fillon me një tendencë për t'u skuqur ose për t'u ngjyrosur më lehtë se njerë...

Melasma

Melasma është një gjendje mjaft e zakonshëme dermatologjike që shkakton hyperpigmentim, duke rezultuar në njolla ​​ngjyrë kafe dhe te errta dhe diskolorim&n...

Regjistrohuni në Buletinin

Publikime


Kendi Pacientit


Kujt ja beson Lekuren tende ???

https://tiranapost.al/stil-jete/nese-po-mendon-te-besh-nje-nderhyrje-apo-trajtim-estetik-me-pare-njihu Titulli: Nëse po mendon të bësh...

Aknet, pergjigjet e pyetjeve tuaja

  12 PYETJE DHE PERGJIGJE      1.Pse kam ende akne, edhe pasi I kam kaluar te 20-at?Akne ne te rriturit ka te njejtet shkaktar...

Dielli Pranveres

  Dielli i pranveres dhe me tej eshte demtuesi kryesor i lekures, ndaj edhe keshillat e mjekeve jane me te shumta ne kete periudhe. Per te pasur...

Cfare eshte solari dhe sa perdoret ai ne vendin tone?

Solaret jane makineri qe realizojne nxirjen e lekures ne menyre artificiale, pra procesi i nxirjes se lekures realizohet jo nepermjet ekspozimit ne di...

Njohja me Lekuren tuaj dhe Kujdesi ndaj saj

Lekura eshte organi me I madhe ne trupin e njeriut. Ajo ka nje sere funksionesh : Funksioni Mbrojtes, Funksioni Termorregullues, Funksioni Perthithes...